Pokud zde není vypsán termín, kterého se můžete zúčastnit, domluvíme se individuálně. Kontaktujte mě.

Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Kumacenge ochutnávkový víkend se lžičkou ibogy

1. 9. 2023 - 3. 9. 2023

Bassé Bandzi!

Zvu vás na další pohodový víkend „se lžičkou ibogy“, tento záříjový víkend bude speciálně zaměřený na jemný vstup do toho, co Iboga nabízí. V případě zájmu by měly podobné akce probíhat zhruba jednou za měsíc. Program se bude mírně obměňovat, ale základ je jasný 🙂

Kdy: Od pátku 1. září 2023, 17 hodin

Do kdy: do neděle 3. září 2023, cca 15 hodin

Místo konání:

nové ibogové centrum Kumacenge v Olomouci na Svatém Kopečku (přesné místo bude sděleno přihlášeným)

Přibližný program

Program bude vytvořen tak, aby nás to bavilo.

Akce je vhodná pro úplné začátečníky i jakkoliv pokročilé. Program bude přizpůsobený na míru skupině.

V Gabonu se užívá iboga dvěma způsoby – zaprvé na iniciačních ceremoniích s velkou dávkou ibogy (obdobně u nás viz ibogové terapie), a zadruhé je též možno se zúčastnit víkendových ceremonií s malou dávkou, což bývá jedna až dvě lžičky ibogy (cca 2-4 gramy). Toto množství bohatě vystačí, aby bylo možné zpívat a tančit celou noc 🙂

Pátek

 • Zahájení kolem 17 hodin, rituál Představení „Neviditelnému světu“ a vyřčení záměrů
 • Krátká procházka + rituál Posvátného ohně (venku v lese)
 • Ibogová ceremonie s jednou až max. 2 lžičkami ibogy, výuka ibogových písní a tanců, pro zájemce možnost kresby a malby

Sobota

 • Kruh sdílení
 • Procházka, možnost lekce kresby a malby
 • V sobotní noc pro neunavené zájemce může být další ibogová ceremonie s jednou až max. 2 lžičkami ibogy
 • Překvapení 🙂

Neděle

 • Kruh sdílení
 • dle chuti volný program (kresba, hudba, tanec, procházka…)
 • úklid prostoru

Co s sebou?

 • Chuť zažít něco nového
 • Hudební nástroje, pokud máš (nějaké nástroje budou k zapůjčení)
 • Teplé oblečení, deku nebo spacák (matrace jsou k zapůjčení)
 • Psací a výtvarné potřeby
 • Může se hodit: šátek nebo páska na zakrytí očí
 • Příspěvek: cena za víkend se skládá ze 2 částí:
  • Rezervační příspěvek je 777 Kč, pošli na účet č. 2600437395 / 2010, do poznámky napiš „září + své jméno“. Tím máš rezervováno místo. Z tohoto příspěvku bude placeno též základní občerstvení.
  • dle svého uvážení – na konci víkendu předáš do „klobouku“ příspěvek v hotovosti v libovolné výši, podle toho, jaký efekt ti víkend přinesl, též podle použitého výrbarného materiálu. Tyto finance budou použity především na provoz a vybavení nového ibogového centra Kumacenge.

Často kladené dotazy

Co je to Iboga?

Iboga je posvátná přírodní medicína, kořenová kůra z keře s botanickým názvem Tabernanthe Iboga z čeledi toješťovité (Apocynaceae), roste ve střední rovníkové Africe, v zemích Gabon, Kamerun a Kongo, jinde na světě ne. Obsahuje jedinečný mix, dle výzkumů, až 15 alkaloidů, z nichž jeden se jmenuje ibogain. Medicína zkoumá jeho účinky na zmírnění depresí, při odvykání ze závislostí i z jiných důvodů. V Africe se užívá kůra rituálně prostřednictvím tzv. tradice Bwiti (čte se „Buty“).

Po požití kořenové kůry ibogy (chuťově je velmi hořká) se během asi dvou hodin rozvine jasný a zajímavý ibogový efekt, který se dá přirovnat nejlépe slovy „lucidní snění“. Silně se aktivuje mozek, a to v podobné mozkové oblasti jako během REM spánkové fáze, jenže to se děje za bdělého stavu a plného vědomí. Průvodní jevy jsou po požití středních či vyšších dávek obvykle částečně zhoršené motorické schopnosti, občas i slyšiny či halucinace, ve vysokých dávkách i zvracení.

Přichází obvykle spousta nových vhledů, inspirací a hluboká relaxace a uvolnění, spojení s vnitřní moudrostí, Matkou Zemí, Vesmírem… Člověk získává pochopení sebe sama, přijetí hlubokých vrstev svého já, apod. Každý získává to, na co je připraven a k čemu dá souhlas.

Efekt „zibogování“ trvá poměrně dlouho, proces může trvat kolem 12 hodin dost jasně a citelně (tedy zhruba celou noc), dále může doznívat i jemněji ještě dalších 12-36 hodin. Vzhledem k délce trvání ibogového efektu je nutné se zúčastnit celého víkendu.

Je třeba se hlásit předem?

Ano (viz kontakty níže).

Pokud jsi ještě nevyplnil, poprosím tě též o vyplnění a zaslání tohoto dotazníku.

Místo máš rezervované po zaslání rezervačního příspěvku 777 Kč.

Kolik akce stojí?

Příspěvek za víkend se skládá z těchto tří částí:

  • Rezervační příspěvek je 777 Kč, pošli na účet č. 2102491268 / 2010, do poznámky napiš „Červen + své jméno“. Tím máš rezervováno místo. Z tohoto příspěvku bude placeno též základní občerstvení a základní výtvarné potřeby (tužky, papíry, pastelky).
  • materiál a výtvarné potřeby – pokud tě iboga inspiruje k malování na plátno, máme na místě plátna různých rozměrů (klidně až do velikosti 2 x 2 metrů) a akrylové či olejové barvy. Podle velikosti plátna, které využiješ, jsou náklady v řádu 300-1000 Kč za materiál.
  • dle svého uvážení – na konci víkendu předáš do „klobouku“ příspěvek v hotovosti libovolné výši, podle toho, jaký efekt ti víkend přinesl. Tyto finance budou použity především na provoz a zázemí na ibogové akce.

Můžu přijet autem?

Ano, ale, v rámci bezpečnosti, dostaneš ibogu jen páteční noc. Iboga doznívá velmi dlouho (často déle než 24 hodin), takže pokud chceš v neděli řídit, v sobotu nejspíš ibogu nedostaneš. Můžeš však případně zůstat až do pondělí.

Je potřeba nějaká speciální dieta před touto akcí?

Dieta pro jednu lžičku ibogy není nutné zas tak řešit, stačí, když si dáš nejméně 3 hodiny předem pauzu od jídla. Přesto, pro plný efekt a využití medicíny je velmi vhodné být alespoň 3 dny (i déle) předem bez masa a alkoholu, čím lepší půst dodržíš, tím hlubší efekt můžeš pocítit…

Mohu přijít a dostat ibogu, když užívám léky na…?

Konzultuj to předem se mnou. Nejspíš dostaneš raději menší dávku ibogy, v případě, že se budeš cítit dobře, není problém přidat. Přidat lze vždy, ubrat už nikdy…

Kdo akci pořádá?

Akce se koná v rámci projektu „Český Bwiti chrám Kumacenge“, neboli „Bohatství Matky Země“, založil ho a akce tvoří Petr Chrisantem Macháček, neboli po Bwiti-africku Nzambe.

Můžeš se těšit též na africké ngoma harfičky Kumacenge, Michaelu a Eněpe, na spoustu hlubokých i vtipných písní, které vznikly během osobních i skupinových ibogových procesů v Gabonu, Kamerunu i Česku… A mnohem víc. Možná přijde i kouzelník nebo uvidíš zlaté prasátko? 🙂 Nech se překvapit…

Kam nahlásit svou účast?

E-mail: kumacenge@gmail.com

WhatsApp / Signal: +420 777691046

Chceš být informován o dalších akcích?

Navštiv stránku Newsletter / sítě a připoj se do informačních skupin.

Podrobnosti

Zahájení:
1. 9. 2023
Ukončení:
3. 9. 2023
Rubrika Akce:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *